مشاهده / بستن موضوعات

بررسی و مقایسه صفحه اقتصادی دو روزنامه ایران و اطلاعات

دسته بندی: ارتباطات
928 بازدید

بررسی و مقایسه صفحه اقتصادی دو روزنامه ایران و اطلاعات

 

تحليل محتوا روشي است كه مي‌توان آن را درباره انواع گوناگون پيام‌هاي مندرج در آثار ادبي، مقاله‌ها، اسناد رسمي، خطابه‌ها، اعلاميه‌هاي سياسي، گزارش‌هاي اجتماعات، برنامه‌هاي شنيداري و ديداري و گزارش مصاحبه‌هاي نيمه رهنمودي به كار بست. واژه‌هايي كه نويسنده، سخنران يا پاسخگو به كار مي‌برد، بسامد آنها، وجه آرايش آنها در جمله، ساختمان خطابه و چگونگي بسط آن، منابع اطلاعاتي هستند كه بر مبناي آنها محقق مي‌كوشد به شناختي دست يابد. اين شناخت ممكن است درباره خود گوينده باشد. مثلاً، ايدئولوژي يك روزنامه، تصورات يك شحض يا منطق يك سازمان يا يك گروه، از راه مطالعه اسناد داخلي، يا درباره وضعيت‌هاي اجتماعي كه خطابه در آن توليد شده است. مثلاً، شيوه جامعه پذيري در خطبه‌هاي نماز جمعه، كتاب‌هاي درسي، و يا دربارة تجربه‌اي تعارض‌آميز همچون، تبليغات زمان جنگ.

روش‌هاي تحليل محتوا ايجاب مي‌كند كه از فنون نسبتاً دقيقي استفاده شود. مثل محاسبه بسامدهاي نسبي يا همبستگي‌هايي كه ميان واژه‌ها به كار رفته. تنها به كمك روش‌هاي ساخته شده و با ثبات است كه محقق مي‌تواند تفسيري عيني و خارج از مدار ارزش‌ها و تصورات شخصي خود ارائه دهد.

برخلاف زبان شناسي، هدف تحليل محتوا در علوم اجتماعي فهم كاركرد زبان به عنوان زبان نيست. همچنين منظور از مطالعه دقيق و موشكافانه جنبه‌ها صوري خطابه اين نيست كه از آنها معلوماتي درباره موضوعي خارج از خودشان كسب كنيم. از اين رو، جنبه‌هاي صوري ارتباط كلامي به عنوان شاخص‌هاي فعاليت معرفتي گوينده، معاني اجتماعي يا سياسي گفتار وي يا مصرف اجتماعي، كه از ارتباط كلامي به‌دست‌مي‌آورد، ملاحظه مي‌شوند.

تحليل محتوا در تحقيق اجتماعي روز به روز اهميت بيشتري پيدا مي‌كند. دليل آن، امكاني است كه براي تحليل منظم اطلاعات و اظهار نظرهاي عميق‌تر و پيچيده‌تر مثل گزارش مصاحبه‌هاي نيمه رهنمودي عرضه مي‌كند. روش تحليل محتوا، يا دست كم برخي گونه‌هاي آن، وقتي كه موضوع كار آن از مواد ارزشمند  تهيه شده باشد، بهتر از هر روش تحقيق ديگري اجازه مي‌دهد تا دقت عمل روش شناختي و ژرفا نگري را، كه معمولاً به آساني بدست نمي‌آيد، به شيوه هماهنگي بر آورده سازد......

 

 

48 صفحه فایل ورد فونت 14 آمار دارد  قیمت:6500 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

 

بیان مسأله

كاركرد خبري‌ مطبوعات‌ در جامعه‌ كنوني‌، اهميت‌ غيرقابل‌ انكاري‌ يافته‌ است.‌ شرايط‌ خاص‌ ملي‌، منطقه‌اي‌ و جهاني‌ و پيچيدگي‌ اوضاع‌ سياسي‌ بر اهميت‌ اين‌ كاركرد نيز افزوده‌ است.‌ روزنامه‌ها به‌ دليل‌ وابستگي‌هاي‌ ايدئولوژيك‌ و حزبي‌ خود از زواياي‌ فكري‌ مختلفي‌ به‌ تحولات‌ جامعه‌ مي‌نگرند و در انعكاس و برجسته‌سازي‌ اين‌ تحولات‌ و رويدادها به‌ شيوه‌هاي‌ مختلف‌ عمل‌ مي‌كنند. برخي‌ ديدگاه‌هاي‌ انتقادي‌، فعاليت‌ خبري‌ رسانه‌ها را بخشي‌ از فعاليت‌هاي‌ ايدئولوژيك‌ احزاب‌ تلقي‌ كرده‌ و خبر را محصول‌ مصنوع‌ ايدئولوژي‌ مي‌دانند و برخي  ديگر نيز انعكاس‌ رويدادها در رسانه‌هاي‌ خبري‌ را فرايند بازسازي‌ رويدادها تلقي‌ كرده‌ و توليد و انتشار اخبار را تحت‌ عنوان‌ «بازنمايي‌»  يا بازنمود  و به‌ معناي‌ ارائه‌ رويدادها از نگاه‌ خاص‌ و در واقع‌ بازسازي‌ رويدادها قلمداد مي‌كنند.

 علاوه‌ بر اين‌ محتواي‌ خبري‌ روزنامه‌ها را ..........

 

 

 

 

 

.........................

 

 

 

از میان درسهای متعددی که بحث تامین مالی خرد یا مایکروفاینانس به ما آموخته تاکید فراوان بر دوری نهادهای مالی خرد از بنیانهای دولتی و حتی رسمی جامعه است. بسیاری از محققان این حوزه معتقدند که با وارد شدن بازوی دولت به این نهادها نه تنها مکانیزم تخصیص منابع با تورشهایی همراه خواهد شد بلکه وابستگی آنها نیز به منابع دولتی افزایش می یابد که عملاً باعث می شود این نهادها از عمق مالی مورد نظر دور شوند.

در کشورما صندوقهای قرض الحسنه که به صورت محلی و یا فامیلی کار می کنند نیز توانسته اند علی رغم کم بودن منابعشان آن از مکانیزم بسیار کارا و در عین حال ساده برخوردار شوند به نحوی که به لحاظ شاخصهای مالی در کنار سودآوری قابل قبول از نرخ عدم بازپرداخت کمی برخوردار باشند. دلایل متعددی برای این نتیجه وجود دارد اما در میان آنها مسئله اعتبارسنجی درون این گروهها که مبتنی بر شناخت کامل اعضا از یکدیگر بوده نقش اساسی داشته است. این موضوع باعث می شود نه تنها توان بازپرداخت متقاضی به خوبی برآورد گردد بلکه متقاضی نیز به خاطر حفظ آبرو در جمع آشنایان، تلاش می کند وام خود را به موقع پرداخت نماید( موضوعی که به Peer Monitoring شناخته می شود).

با ایجاد بانک قرض الحسنه در سالهای اخیر به نظر می رسد که کارکردهای مورد نظر در صندوقهای قرض الحسنه به میزان زیادی دچار مشکل شده باشد. از یک سو وقتی عنوان بانک به این نهادها اطلاق گردید به طور ناخودآگاه یک موسسه انتفاعی در ذهن افراد تداعی گردید که باید بیلان مثبت سالانه ای را تولید نماید. این در حالی است که در بسیاری از صندوقهای محلی و فامیلی، بخش قابل توجهی از خدمات مورد نیاز صندوقها اعم از تامین مکان و یا نگهداری و ثبت اسناد به صورت رایگان انجام می شد و لذا هزینه های دفتری تقریباً به صفر نزدیک می شد. این در حالی است که هرگاه یک موسسه مالی به عنوان بانک وارد این کار شود نه تنها نیازمند استخدام افراد است بلکه هزینه های متعددی از بابت سیستمهای اداری و اتوماسیون و حتی اجاره محل باید پرداخت نماید که.....................

 

 

 

............................

 

 

 

نتیجه گیری :

با توجه به دو فرضیه موجود فرضیه اول طبق ، در مجموع اخبار و يادداشت‌هاي اقتصادي روزنامه‌ها به ترتیب درصد کلیت روزنامه اطلاعات ؟؟؟؟؟% و روزنامه ایران ؟؟؟؟ % ( در کل تفکیکی نسبت موضوعه خبرهای اقتصادی ) رد می شود .

فرضیه دوم :

طبق سبک خبری روزنامه % و روزنامه ا؟؟؟؟%  لذا نتیجه می گیریم فرضیه تایید می گردد .....................

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

قیمت اختصاصی و استثنایی این پروژه در پایان نامه دات کام : تنها , 6500 تومان

 

 

 

 

قیمت قبلی : 80000 ریال

قیمت جدید : 6500 تومان  |   جهت خرید محصول بر روی تصویر روبرو کلیک نمایید :

خرید آنلاین این مطلب

0 نظر
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *