فروشگاه

توضیحات

برنامه ریزی و سیستم تولید بدون کارخانه

در این پایان نامه سیستمی ارائه می شود که با استفاده از آن می توان بدون ایجاد کارخانه به تولید محصولاتی که از تنوع قطعات برخوردارند اقدام نمود. به همین منظور عناصر مهم تشکیل دهنده سیستم تولید بدون کارخانه و چگونگی ارتباط بین آنها بیان شده است. با توجه به اینکه روشهای برنامه ریزی تولید نقش اساسی در ایجاد یک سیستم تولید بدون کارخانه دارد لذا سعی شده است هر یک از این روشها به تفصیل مورد بررسی قرار گیرد. از طرفی پیاده سازی و اجرای این سیستم می تواند زمینه ساز ارتقای بهره وری شود. در انتها به بررسی موردی استراتژی تولید بدون کارخانه در یک شرکت تولیدی محصولات بهداشتی پرداخته شده است

۹۴صفحه فایل ورد ( Word) فونت ۱۴ منابع  دارد

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 

 

برنامه ریزی و سیستم تولید بدون کارخانه
برنامه ریزی و سیستم تولید بدون کارخانه

 

 

فهرست مطالب
موضوع صفحه
چکیده
مقدمه ۳
۱- سیستم تولید بدون کارخانه ۵
۱-۱- عناصر مهم تشکیل دهنده سیستم تولید بدون کارخانه ۷
۱-۲- چگونگی ارتباط هر یک از عناصر سیستم تولید بدون کارخانه ۱۳
۱-۳- منافع ناشی از سیستم تولید بدون کارخانه ۱۴
۲- اهمیت و جایگاه یک سیستم MPC در تشکیلات تولید بدون کارخانه ۱۷
۲-۱- توضیح درباره لزوم یک سیستم برنامه ریزی مناسب ۲۰
۲-۲- روش کار( روش انتخاب یا طراحی یک سیستم برنامه ریزی تولید) ۲۰
۳- چارچوب کلی یک سیستم MPC 22
۳-۱-Production Planning (طرح تولید) ۲۲
۳-۲- Master Production Scheduling (برنامه تفضیلی زمان بندی تولید) ۲۴
۳-۳- MRP 24
۳-۴- خرید ۲۸
۴- مطالعه سیستمهای معروف برنامه ریزی تولید ۲۹
۴-۱- سیستم کنترل دسته های پریودی ۲۹
۴-۲- سیستم ((MRP 32
۴-۳- سیستم JIT 34
۴-۴- حوزه کاربرد، اصول و مزایای JIT 36
۴-۵- اصول مدیریت موجودی در JIT 37
۴-۶- اصول مدیریت تولید JIT Production Manangement Princlples 42
۴-۷- سیستم بهینه تکنولوژی تولیدOptimize Production Technology (opt) 46
۴-۸- شناسایی ویژگیها و محاسن قابل استفاده از سیستم های مختلف برنامه ریزی ۴۸
۵- طراحی سیستم مورد نیاز ۵۱
۵-۱ – تعیین (Master Production Scheduling) 52
۵-۲ – قسمت خرید و خرید خدمت از پشتیبانی کنندگان ۵۲
۶- اجرای یک سیستمMPC 59
۶-۱-تعهدات مدیریت عالی سازمان ۶۲
۶-۲-آموزشهای مورد نیاز جهت اجرای سیستم MPC 62
۶-۳-رسیدگی(Audit) بر روند اجرای یک سیستم MPC 63
۶-۴-نقش سیستمهای اطلاعاتی در یک سیستم MPC 63
۷-تفاوتهای موجود بین برنامه ریزی تولید در سیستم با کارخانه و بدون کارخانه ۶۵
۸-بهره وری ۶۷
۸-۱- موضوع بهره وری ۷۱
۸-۲- روابط بهره وری ۷۱
۸-۳- مقیاس های بهره وری ۷۲
۸-۴- عوامل موثر در ارتقاء بهره وری در عمل ۷۵
۹- استراتژی تولید بدون کارخانه در یک شرکت تولیدی محصولات بهداشتی ۷۹

برنامه ریزی و سیستم تولید بدون کارخانه

مقدمه
منظور از تولید بدون کارخانه چیست؟
منظور از تولید بدون کارخانه، تولید محصولات صنعتی با استفاده از حداکثر امکانات تحقیقاتی و تولیدی داخل و خارج کشور و با توجه به حداقل هزینه می باشد. لذا با عقد قراردادهای تحقیقاتی و تولیدی می توانیم ابزار، قطعات، زیر مجموعه ها و فیکسچرهای مورد نیاز را که ساخت آنها توسط دیگران اقتصادی تر است در خارج از تشکیلات خود بسازیم. نیاز به تولید بدون کارخانه در سازمان ها و موسساتی که دارای تنوع در تولید محصول بوده و همواره با تغییر سریع تکنولوژی و با ارتقاء مواجه می باشند کاملاً محسوس است و اقتصادی بودن این روش را توجیه می کند.

این روش یکی از روشهای متداول کشورهای پیشرفته در زمینه نظامی و غیر نظامی می باشد. به عنوان مثال کارخانه تویوتا و کارخانه دکل (Deckel) سازنده ماشینهای CNC در آلمان و کارخانه IBM از این روش استفاده می کنند. و تنها با داشتن یک خط مونتاژ اتوماتیک تمامی قطعات مورد نیاز خود را

از دیگر واحدهای تولیدی تأمین می نمایند. البته اینگونه شرکت ها دارای قسمت طراحی و کنترل کیفیت بسیار قوی هستند که کلیه قطعات، ابزار و … را طراحی کرده و نقشه های فنی را تهیه و به صنایع دیگر سفارش می دهند و پس از آن در تمام مراحل ساخت و تحویلگیری، نقش حساس کنترل کیفیت مطرح می باشد که با استفاده از تکنیک های قوی بتواند مجموعه محصول را از قطعات رسیده سوار نماید.

با توجه به ویژگیها و محاسن این نوع تولید که شرح آن به طور کامل در پروژه آمده است زمینه کار بیشتر روی اجزاء آن وجود دارد. هدف این پایان نامه ارائه راهکار مناسب جهت تبدیل واحدهای تولیدی- صنعتی به واحدهای تولیدی بدون کارخانه می باشد.
یک سیستم MPC جزء اساسی در تولید بدون کارخانه می باشد و بواسطه وجود یک سیستم MPC مناسب، امکان رقابت، تولید بادوام(از نظر عمر فعالیت تولیدی) و سوددهی بوجود خواهد آمد.

برنامه ریزی و سیستم تولید بدون کارخانه
در این پایان نامه سعی شده است تا ویژگیهای مهم یک سیستم MPC مورد توجه و بررسی قرار گیرد تا با توجه به آن موارد دید وسیعتری نسبت به نگرشها و معیارهای مهم در برنامه ریزی تولید در تولید بدون کارخانه ایجاد شود.

سیده سپیده میر محمدی
مهدی دنیا دار رستمی
شهریور ۱۳۸۸

۱- سیستم تولید بدون کارخانه
روش تولید بدون کارخانه، روشی است که هدف آن استفاده بهتر از امکانات تولیدی موجود در سطح کشور( در بعضی موارد خارج از کشور) می باشد. در این روش، از مجموعه تجهیزات تولیدی تنها تجهیزات و ملزومات خط مونتاژ در داخل کارخانه وجود دارند. این روش تولیدی امروزه در صنایع کشورهای پیشرفته( چه نظامی و چه غیر نظامی) متداول است. از ویژگیهای این روش، احتیاج به سرمایه گذاری کمتر برای تولید یک محصول خاص است و به همین دلیل در کل، محصول با هزینه های کمتری تولید می شود. موفقیت این روش تولید بستگی زیاد به نوع محصول دارد. به بیان دقیق تر، کاربرد آن برای محصولاتی که دارای تنوع زیاد، و تغییرات زیاد در طرح محصول و محصولاتی که تقاضا برای آنها به صورت مقطعی است می باشد.
اگر تنوع محصول زیاد و تعداد آن از هر نوع کم باشد به صرفه نیست که برای تولید، ماشین آلات لازم خریداری و یک کارگاه یا کارخانه تولیدی برپا شود. در این گونه موارد، قیمت تمام شده محصول یا بسیار زیاد است و یا به دلیل گران بودن از تولید صرف نظر می شود.
استفاده از این روش مزیت های دیگری نیز به دنبال دارد اگر این نوع روش تولید گسترش یابد موجب می شود که کارگاههای تولیدی خاص در زمینه های مختلف ماشینکاری، ریخته گری، صنایع پلاستیکی و … به طور تخصصی و کارآ به وجود آید که در کل این تحول و پیشرفتی در سطح تکنولوژی می باشد و از بوجود آمدن مراکز تولیدی پراکنده با حجم کوچک و تخصص کم جلوگیری می کند و از طرف دیگر می تواند جوابگوی نیازهای تخصصی مراکز تولیدی یا مونتاژی باشد. به عنوان مثال یکی از کاربردهای این روش در صنایع نظامی می باشد.
حسن دیگر این روش در سطح کلان، بالانس شدن(به طور نسبی) ظرفیت های تولید می باشد به عبارتی امکانات تولیدی بر حسب نیاز و تقاضای بازار شکل می گیرند و میزان امکانات تولیدی بلا استفاده کاهش می یابد.
جهت درک بهتر تفاوتهای مدیریت تولید با کارخانه و بدون کارخانه جدول زیر می تواند مورد توجه قرار گیرد.
منافع حاصل از این سیستم را می توان در مقایسه با سیستم تولید با کارخانه در جدول ذیل خلاصه نمود:……………………………..
………………………….

 

-۱- عناصر مهم تشکیل دهنده سیستم تولید بدون کارخانه
۱-۱-۱ برنامه ریزی و کنترل پروژه
یکی از عناصر مهم در سیستم بدون کارخانه انجام برنامه ریزی تولید آن است. سیستم برنامه ریزی باید با توجه به اهداف برنامه های لازم را برای اجرای وظایف تنظیم نماید.
با توجه به جایگاه سیستم برنامه ریزی در کل کارخانه وظایف و مسئولیت های آن به شرح زیر می باشد:
۱- شناسایی دقیق …………………

 

-۳-۱ افزایش سودآوری
تردیدی نیست که یکی از فاکتورهای عمده و عوامل رقابت، قیمت تمام شده محصول در بازار می باشد. مسلما هر چه قیمت محصول نسبت به نوع مشابه (با کیفیت یکسان) پائین تر باشد. میزان فروش بالاتر رفته و در نتیجه سود حاصل نیز بیشتر خواهد شد. حال با توجه به توضیحات قبل، از آنجایی که قیمت تمام شده در سیستم تولید بدون کارخانه کمتر است لذا انتظار کسب سود بیشتری در این سیستم می رود.
۳-۳-۱ سهولت در افزایش ظرفیت تولید

برنامه ریزی و سیستم تولید بدون کارخانه
در سیستم تولید با کارخانه چون ظرفیت خطوط تولید محدود است نمی توان به سهولت، ظرفیت تولید را با تقاضا در بازار تغییر داد، اگر تقاضا از ظرفیت بیشتر باشد افزایش آن به راحتی ممکن نیست و اگر تقاضا از ظرفیت کمتر باشد سرمایه ما بلااستفاده خواهد ماند. ولی در سیستم تولید بدون کارخانه چون امکانات تولید داخل و خارج کشور برای ما قابل استفاده است می توانیم در هر زمان به هر میزان از تولید که مورد تقاضای بازار است به راحتی دسترسی یابیم. تنها لازم است میزان سفارشات را به سازندگان طرف قرارداد خود افزایش دهیم و خطوط مونتاژ را از یک شیفت به ۲ تا ۳ شیفت کاری افزایش دهیم که کار چندان مشکلی نیست و یا در موارد خاص ظرفیت خطوط مونتاژ را افزایش دهیم که نسبت به افزایش خطوط تولید قطعات از سهولت بیشتری برخوردار است.
این مورد بخصوص در صنایع نظامی که زمان صلح با کاهش تقاضا روبروست از اهمیت خاصی برخوردار است.
۴-۳-۱ سهولت در امور مدیریت
مدیریت واحد بزرگ، از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و خصوصا در ایران فرهنگ مدیریت واحدهای تولیدی بزرگ هنوز در سطح قابل قبولی نیست. اداره واحدهای بزرگ نیاز به نیروی انسانی متخصص بیشتر و مدیران بسیار قوی و با تجربه دارد. ایجاد هماهنگی در واحدهای بزرگ بسیار مشکل تر و استفاده از همه امکانات و نیروی انسانی این گونه واحدها برای مدیران پیچیده و سخت است ولی در تولید بدون کارخانه چون تشکیلات به حداقل خود کاهش یافته و کار عمده آن، در سفارش ساخت، خرید مواد، مونتاژ، کنترل و برنامه ریزی انجام آن، خلاصه می شود. مدیریت این گونه واحدها نیاز به تخصص کمتر داشته و از سهولت بیشتری برخوردار است.
۵-۳-۱ تقلیل در هزینه های پرسنلی
با توجه به این که تعداد پرسنل در تشکیلات تولید بدون کارخانه خیلی کمتر است و به طور متوسط می توان گفت به حدود واحد تولیدی با کارخانه کاهش می یابد لذا واحدهای اداری و پرسنلی و آموزش در سیستم تولید بدون کارخانه بسیار کوچکتر بوده و به پرسنل کمتری نیاز دارد.
در اینجا هزینه های تقلیل یافته در اثر کاهش نیروهای اضافی می تواند در پائین آمدن قیمت تمام شده محصول موثر باشد و درصد فروش محصول در بازار افزایش یابد.

۲- اهمیت و جایگاه یک سیستمMPC در تشکیلات تولید بدون کارخانه
در این بخش، نخست به تعریف یک سیستم MPC پرداخته می شود. سپس اهمیت سیستم MPC در این نوع تشکیلات و در قسمت سوم، به توضیح درباره لزوم انتخاب یک سیستم برنامه ریزی تولید مناسب و در قسمت آخر به روش انجام این کار اشاره می شود.
۳-۱- تعریف سیستم MPC به شرح زیر می باشد. یک سیستم MPC حوزه فعالیت مدیریت یک تشکیلات تولیدی را مشخص می کند و بطور اساسی و اصولی، اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت صحیح جریان مواد، استفاده صحیح و موثر از تجهیزات موجود، ایجاد ارتباط بین نیازهای داخل و پیمانکاران و پشتیبانی کنندگان ، ایجاد ارتباط با بازار و تجهیزات آن را فراهم می سازد.
یک سیستم MPC بطور مستقیم نه تصمیمی می گیرد نه کاری انجام می دهد، بلکه یک پشتیبانی لازم را در جهت اتخاذ تصمیمات هوشمندانه …………………
…………………………….

 

– اجرای یک سیستمMPC
این قسمت به اجرای موثر یک سیستم MPC اشاره دارد، این بخش تعدادی از اصول مرتبط با سازمان، مدیریت، روشها و منابع را مشخص می کند، توجه به این موارد در جهت اجرای موثر یک سیستم واقعی، بحرانی می باشد. این موارد عبارتند از: تعیین وضعیت موجود در جهت اجرای این سیستم، نقش اطلاعات در اجرای این سیستمها و توجه مدیریت
ما الگویی را در نظر گرفتیم که سازمان باید به سوی آن حرکت کند، درباره نوع شرکتها از نظر هماهنگی و تطابق با الگوی علمی سیستمهای برنامه ریزی،Oliver wight که یکی از صاحبنظران این رشته می باشد شرکتها را به چهار دسته زیر تقسیم کرده است.
در کلاس Aیک user مربوط MRP را در یک سیکل بسته به کار می برد. این سیستم قسمتهایی مانند MRP ، طرح ریزی وکنترل ظرفیت، سفارش به کارگاه، سیستم زمان بندی مشتری را دارا می باشد.
در یک کمپانی کلاس A سیستم MRP طرحهای فروش، مالی، تولید و خرید را تهیه می کند آن یک سیستم رسمی را بکار می برد، سرپرستان و نیروهای خرید طبق زمان بندی ارائه شده کار می کنند، هیچ کمبود لیستی وجود ندارد و اینکه چه مواردی مورد نیاز هستند، همه توسط MRP مشخص می شوند. بعضی از شرکتها MRP را حتی یک قدم آن طرف تر از کلاس A به کار می گیرند، آنها آن را در یک سیستم مالی بکار می برند آن را در شبیه سازی ظرفیت بهبود می دهند در سیستم به سوالات« چطور- اگر» بتواند جواب گفته شده.
یک کمپانی کلاس…………………..

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

 

 

 

 

 

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “برنامه ریزی و سیستم تولید بدون کارخانه”

برنامه ریزی و سیستم تولید بدون کارخانه

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : 2544

برنامه ریزی و سیستم تولید بدون کارخانه

قیمت : تومان29,000