فروشگاه

توضیحات

 کارآموزی شرکت تولید کالا بازرگانی ملورین

 

اولین تولید کننده وصادر کنندۀ یو نیت و صند لی دندان پزشکی در ایران است .این شرکت که بزرگترین کارخانه ی تولید صندلی دندان پزشکی در خاورمیانه به شمار می رود در سال ۱۳۷۰تو سط ریا ست جمهوری جناب آقای هاشمی رفسنجانی افتتاح گردید .این در زمینی به مساحت ۱۵۰متر مربع بنا شده ودارای ۱۷۰۰ متر مربع بنا است.

۲-۱ موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی این شرکت در نزدیکی شهر ملارد،در حدود ۵ کیلومتر جاده شهریار –ملارد قرار گرفته است دفتر مر کزی شرکت در خیابان آزادی نرسیده به میدان انقلاب قرار دارد.

۳-۱ وضعیت مالکیت

شرکت سهامی خاص می باشد .سها مداران شرکت ۷ نفر می باشند که یک مدیر تولید در کارخانه وسایر افراد در دفتر مرکزی سرپرست قسمت ها مختلف هستند ،تمامی ۷ سهامدار این شرکت جزو هئیت مدیره هستند.

۴-۱     وضعیت پرسنل

تعداد پرسنل شرکت ۴۵ نفر می باشدکه ۳۰نفر در خود کارخانه و ۱۵ نفر در دفتر مرکزی مشغول به کار هستند.از ۳۰ نفر افرادی که در کارخانه مشغول به کار هستند .۱۱نفر وکیل ،۱۲ نفر دیپلم ،۵نفر فوق دیپلم،۲نفر لیسانس هستند .۱۱نفر سیکل ،۱۲نفر دیپلم در قسمت های مختلف عملیاتی و مونتاژ مشغول به کار هستند

 

۵۰صفحه فایل ورد (Word) فونت ۱۴ 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 

 

«فصل ۱» معرفی واحد تو لیدی

۱-۱) تاریخچه

۲  -۱) موقعیت جغرافیایی

۳-۱) وضعیت مالکیت

۴-۱) وضعیت پرسنل

۵-۱) قسمت موجوددر کارخانه

۶-۱) معرفی محصولات

۷-۱) نقشه کارخانه (Lay out)

۸-۱) چارت سازمانی

-۱)قسمت های موجود در کارخانه

۱-۵-۱)مونتاژ برق والکترونیک ۸ در این قسمت آماده سازی سیستم برقی صورت می گیرد.تمامی عملیات ها بر روی کابل ها وسیم ها صورت می گیرد تا کاملاًآماده به قسمت مونتاژبریده شود.از جمله ی این کارها تو لید منشی صندلی ،منشی یونیت ،تابلت صندلی وتابلت یونیت می باشد.تکرار کارگر در این قسمت ۱ نفر می باشد.

۲-۵-۱) مونتا ژتابلت وبازویی:مونتاژ بازویی در سر صورت می گیرد ،۱-مونتاز قسمت ثابت بازویی قسمت متحرک ۳-مونتاژقسمت زیر تابلت *در این قسمت مونتاژقطعاتی صورت می گیرد که یا در خود همین قسمت عملیاتی مانند سوراخکاری یا قلاویز کاری بر روی آن انجام می شود یا قطعاتی از قسمتهای دیگر آماده شده وبعد از رنگ کاری برای مونتاژبه این قسمت می آیند.تعداد کارگر در این قسمت ۲نفر می باشد.

۳-۵-۱)مونتاژ چراغ:عملیات مونتاژبازوئی وکلگی چراغ در این قسمت است .بازوئی چراغ بعد از آماده سازی ورنگ رزی به این واحد می آید وسپس با کلگی چراغ اسمبل شده وکابل کلگی متصل می شود.قسمت کلگی چون سیم پیچیده ای دارد وهمین طور لامپ مورد استفاده وتلق آن تکنولوژی خاصی دارد از بیرون خریداری می شود .تعداد کارگر در این قسمت ۱ نفر می باشد.

 کارآموزی شرکت تولید کالا بازرگانی ملورین

۴-۵-۱)سراجی :تمامی تشک های کف- زیر سری – پشتی ودسته ی یونیت در این قسمت تولید می شود.تولید بر اساس سفارش وبسته به رنگ سفارشی انجام می گیرد.تعداد کارگر مورد نیاز ۱نفر است.

۵-۵-۱)کنترل کیفیت اولیه یا میانی:قطعات،لوازم ومواد خام خریداری شده در هنگام ورود تو سط این قسمت کنترل وبازرسی شده وبعد از تأیید به انبار منتقل می شود.کار دیگر این قسمت نظارت بر فرآیند تولید قطعات تا رسیدن به قسمت مونتاژ است.تعداد ۲ نفر است.

۶-۵-۱)کنترل کیفیت نهایی:در این قسمت قطعاتی که کار بر روی آنها به اتمام رسیده بازرسی ودر هنگام مونتاژبر روی بدنه ی اصلی یونیت نظارت بر روی تمامی قطعاتی صورت می گیرد.تعداد نظرات ۱ نفر مسئول ویک نفر کارگر است .

۷-۵-۱)تراشکاری:در این قسمت عملیات هایی مانند تراشکاری (رو تراشی،کف تراشی)،سوراخکاری و…انجام می گیرد.دستگاههائی که در این قسمت وجود دارند،۲دستگاه پرس دستی ،۲دستگاه فرز ستونی،۱دستگاه اره لنک،۱دستگاه مته ستونی و۱دستگاه دریل ستونی ضربدر تعداد کارگر ۶ نفر می باشد.

۸-۵-۱)آهنگری وجوشکاری:عملیاتی همانند خم کاری ،ساختن پایه ی اصلی یونیت و…در این قسمت انجام می گیرد.تعداد کارگر ۳ نفر می باشد.

۹-۵-۱)وکیوم: در این قسمت با استفاده از ورق ABSقطعات مورد نیاز یونیت تولید می شود.فرآیند تولید.

حرارت ← نرم شده←شکل دهی ← پلیسه گیری ← نقاشی ← مونتاژتعداد کارگر ۱ نفر می باشد.

دستگا ههایی که در این قسمت قرار دارند اره نواری ،فرز،دستگاه وکیوم(هر کدام ۱ دستگاه).

۱۰-۵-۱)نقاشی قطعاتی تا ورودی ابتدا سنگ کاری شده ،با مواد شستشو می دهند.سپس آستری زده وبتونه کاری می شوند وبعد ساب زده می شود.عملیات نقاشی با پمپ دستی صورت می گیرد.برای تثبیت رنگ دو نوع کوره وجود دارد.۱کوره ی آهن وآلومینیوم با درجه حرارت ۱۵۰تا ۲۰۰درجه سانتیگراد.۲ کوره ی ABSبا درجه حرارت ۷۰تا۸۰درجه سانتیگراد ،تعداد کارگر ۳ نفر ،همراه با یک نفر سر پرست.

۱۱-۵-۱)ریخته گری:عملیات ریخته گری در این قسمت به صورت سنتی است .قالب های مورد نیاز را با ماسه درست می کنند.تعداد کارگر ۲ نفر می باشد.

۱۲-۵-۱)انبار:قطعات ورودی بعد از تأئید به این قسمت آورده شده ،کد می خورند وسپس لیست گیری شده وبه تعداد صندلی تولیدی در این ماه به واحدهای دیگر قطعات توزیع می شود.تعداد۱ کارگرویک نفر سر پرست.

۱۴-۵-۱)خط تولید :تمامی قطعات تولیدی برای مونتاژ بر روی بدنه ی اصلی به این قسمت می آیند.۱ نفر برق کار در این قسمت

وظیفه مونتاژ ………………….

کارآموزی شرکت تولید کالا بازرگانی ملورین

 

نکته این که با توجه به اینکه انبار مواد اولیه باید در نزدیکی درب ورودی باشد پس نمی توان آن را جابجا کرد.

– در مورد انبار محصول نهایی نیز باید گفت که در کنار درب خروجی باید باشد که میتوان گفت تغییرات آن غیر ممکن است چون مسافت ها را زیاد می کند.

– اما دربخش مونتاژنیز باید گفت که باید در نزدیکی انبار محصول نهایی باشد پس میبینید که دارای بهترین موقعیت هم نسبت به انبار محصول نهایی است وهم نسبت به بخش کنترل وآزمایشگاه.

– در مورد قسمت کنترل وآزمایشگاه که علناًمیتوان گفت که باید با تمامی بخش ها در ارتباط باشد نیز میتوان گفت که دربهترین موقعیت قرار دارد وبا تمامی بخش ها در ارتباط است.

– قسمت تولید با توجه به توضیحات بالا در بهترین نقطه قرار دارد چون هم نزدیک به انبار مواد اولیهوهم نزدیک به قسمت اداری وهم نزدیک به کنترل وآزمایشگاه است.

بالانس خط:

با توجه به اینکه تولیدات شرکت به صورت سفارشی ومحدود در دوره ی زمانی است پس در واقع هیچ گونه خط ی وجود نداردچون شرکت نیز به بخش تولید خود سفارش داده که از هر قطعه تعداد محدودی تولید کرده ودر انتهای دوره ی زمانی تحویل دهد،پس خواهید دید که مهم نیست که کدام قطعه در چه زمانی تحویل داده شود چون تمامی قطعات باید در انتهای تولید گردیده باشند.

علناًمی بیند که هیچ گونه وجود ندارد که بتوان زمان هر ایستگاه را بدست آورد ویا اینکه در صورت توقف خط نیز متوفق می شود ویا باعث کاهش تولید می گردد،چون سیستم بصورت کارآگاهی – سفارشی است……………..

 .

بلافاصله بعد از پرداخت موفق لینک دانلود این پروژه فعال خواهد شد.

 

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “کارآموزی شرکت تولید کالا بازرگانی ملورین”

کارآموزی شرکت تولید کالا بازرگانی ملورین

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : 1324

کارآموزی شرکت تولید کالا بازرگانی ملورین

قیمت : تومان15,000