فروشگاه

توضیحات

پایان نامه کارت های هوشمند

آنچه در پی می آید، مجموعه مطالبی است که پس از تحقیق و بررسی فراوان از میان منابع مختلف بدین شکل گردآوری شده است. کلیه مطالب در ارتباط با کارت هوشمند در پنج فصل گردآوری شده است تا خواننده علاقه مند به مطالب، پس از مطالعه به یک اشراف کلی در مورد کارت هوشمند دست یابد.
مطالب مطروحه به نحو ساده ای بیان شده اند و برای تفهیم به پیش نیاز خاصی احتیاج نمی باشد . تلاش بر این بوده است تا با رعایت سیر منطقی بیان مطالب، مطالب خاصی ناگفته باقی نماند وخواننده به درکی وسیع (و نه الزاما عمیق!) درباره ی کارت هوشمند برسد.

در فصل اول در مورد خصوصیات فیزیکی یک کارت و ویژگی های

تراشه و استانداردهای موجود و تکنولوژی های مرتبط صحبت می شود.

در فصل دوم اجزاء و مولفه های یک سیستم کارتی هوشمند

مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.
فصل سوم اختصاص به ساختار مدیریت چرخه دوام کارت دارد.

در فصل چهارم امکانات کارت های هوشمند برای استفاده در آژانس ها مورد بررسی قرار گرفته است.
و در نهایت فصل پنجم اختصاص به مزایای نسبی کارت های هوشمند در مقایسه با دیگر تکنولوژی های مرتبط دارد.

۱۲۳صفحه فایل ورد (Word) فونت ۱۴ منابع  دارد

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید 

 

 

فصل اول – مقدمه ای بر کارت های هوشمند (introduction to smart cards)

واژه ی کارت هوشمند از لحاظ ظاهری پر طمطراق و از لحاظ مفهومی نیز بسیار مبهم است و به شکل های گوناگون از این واژه استفاده می شود .

سازمان بین المللی استانداردها از واژه ی کارت های مدار مجتمع استفاده می کند که شامل وسایلی می شود که در آن ها یک مدار مجتمع در داخل

یک کارت شناسایی پلاستیکی که دارای استاندارد ISO 1 است کار گذاشته شود . این کارت در ابعاد ۸۵٫۶*۵۳٫۹۸ *۰٫۷۶ میلیمتر مانند کارت های بانکی که دارای نوار مغناطیسی هستند ساخته می شود .
کارت های مدار مجتمع در دو شکل تماسی و بدون تماس موجود می باشند . نوع تماسی به سادگی بوسیله کانکتور طلایی رنگ قابل تشخیص می باشد.
گرچه استاندارد ایزو (۲-۷۸۱۶) ، ۸ کنتاکت را تعریف می کند، ولی در واقع فقط ۶ کنتاکت از ۸ کنتاکت برای ارتباط با دنیای خارج به کار گرفته می شوند. . کارت های بدون تماس ممکن است دارای باتری باشند خصوصا در نوع super smart cards که دارای صفحه کلید مجتمع و صفحه نمایش LCD می باشند. به طور کلی نیروی عامل برای کارت های بدون تماس………………………..

 

 

تمام حافظه هایی که تا کنون توصیف شدند غیر فرار بودند به عبارت دیگر هنگامی که ارتباط با منبع تجزیه از بین برود ، آنها محتویات خود را حفظ می کنند. در حافظه های RAM شرایط به گونه ای دیگر است . RAM یک نوع حافظه فرار است و به محض اینکه منبع نیروی لازم را تامین نکند ، اطلاعات از بین می روند. در فصل های بعدی به بررسی جزء به جزء هر یک از این حافظه ها می پردازیم .

برای ادامه بیشتر این بحث باید توجه داشته باشیم که حداکثر قیمت یک IC به میزان سیلیکون به کار رفته در آن بستگی دارد. کانکتور ایزو به شکلی طراحی می شود تا قطعات مستطیلی سیلیکون ابعادی به اندازه ۲۵ میلیمتر مربع داشته باشند.( گر چه امکان استفاده از ابعاد ۳۵ میلیمتر مربع یا

بیشتر نیز وجود دارد ) نکته حائز اهمیت مربوط به قابلیت اطمینان در برابر خطرات ناشی از شکستگی های مکانیکی است که در ابعاد بزرگتر ، بیشتر رخ

می دهد. واضح است که به هرحال باید تلاش شود که حجم تراشه را کاهش داده تا هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ حجم متناسب با کاربرد خاص

مورد نظر باشد.
گرچه کارت معمولی نیاز به یک حافظه EEPROM (128 B تا ۵۱۲B) و منطق کنترل حافظه دارد ، برای کاربرد های پیچیده- تر وجود CPU , RAM , EEPROM, ROM برای انجام عملیات لازم و ضروری است. در واقع به کاربردن CPU یا ریزپدازنده است که منجر به استفاده از واژه «smart» می شود.

پایان نامه کارت های هوشمند

در منطق کنترل باید توجه شود که از این کارت ها هم درارتباطات مخابراتی و هم برای ایجاد روش هایی در جهت حفاظت از حافظه در برابر اعمال خلافکارانه استفاده می شود.
شاید ICC در واقع همان آرزوی دیرینه انسان ها بوده است که بر خلاف اکثر ذخیره کننده های الکترونیکی و ابزار پردازش در آنها مقوله امنیت لحاظ شده است. بنابراین امروزه ما می توانیم میان انواع مختلف ICC از لحاظ حجم ( انباره ) وامنیت تفاوت قائل شویم.
 فقط حافظه
 حافظه با منطق امنیت
 حافظه با CPU
از منطق امنیت می توان برای کنترل دسترسی به حافظه استفاده کرد. این دسترسی به حافظه را می توان بوسیله کد دسترسی که معمولاً کد بزرگی هم هست انجام داد ( ۶۴ بیت یا بیشتر ). واضح است که استفاده از حافظه EEPROM باید به شکل سختگیرانه ای مورد کنترل قرار بگیرد. به این دلیل که افراد شیاد می توانند سودهای هنگفتی را با استفاده بدون مجوز از حافظه به جیب بزنند. در فصل های آتی در مورد مقوله امنیت به بحث بیشتری می پردازیم .
در دنیای کارت های هوشمند واژه «کاربرد»۱ به طور گسترده ای در توصیف نرم افزارها یا برنامه هایی که توسط IC انجام می شود به کار می رود. در ساده ترین شکل ، یک کاربرد ، مدیریت یک فایل برای سازماندهی اطلاعات ذخیره شده یا دریافتی است. چنین کاربردی به طور کامل در منطق یک تراشه انجام می شود. به همین نحو یک تراشه باید دارای منطق ارتباط باشد که بوسیله آن دستورات توسط دستگاه پذیرنده کارت پذیرفته شوند و بواسطه آن اطلاعات کاربردی را دریافت و انتقال می دهد.
این ICC که دارای یک CPU می باشد، می تواند کاربردهای پیچیده ای را انجام داده و حتی کاربردهای چند گانه را نیز انجام دهد، زیرا CPU توانایی پردازش اطلاعات و تصمیم گیری روی عملیات مختلفی که ممکن است توسط کاربرد درخواست شده را دارد .
۱٫۱) یک کارت IC چگونه ساخته می شود؟ ( How the IC card is made? )

پایان نامه کارت های هوشمند
طراحی و ساخت یک کارت هوشمند شامل عملیات متعددی است که در آن ها چگونگی تعبیه و جاسازی تراشه بر روی کارت پلاستیکی در کیفیت محصول نهایی بسیار کلیدی است. عملیات تعبیه به ساختمان کارت بستگی دارد و کل عملیات به خصوصیات و نیازهای کاربرد بستگی دارد. برای ویژگی های مشخص باید به صورت مجزا تراشه ، کارت ، نرم افزار مربوط به ROM و نرم افزار کاربرد را تجهیز کرد.نرم افزار ROM توسط فروشنده نیمه

هادی که تراشه را می سازد تهیه میشود. سازنده کارت، تراشه را روی کارت پلاستیکی قرار می دهد. پر واضح است که سازنده باید اطلاعات شخصی شده و نرم افزار کاربردی را بار گذاری کند. امنیت یکی از جنبه های اصلی در فرایند ساخت کار هوشمند و درتولید نهایی حیاتی است. به همین دلیل در ادامه و در فصل مقرر به بررسی جداگانه این مقوله می پردازیم شکل زیر مراحل ساخت یک کارت هوشمند را نشان می دهد ……………………

………………………………………………………….

 

 

.۱) خصوصیات تراشه (Chip specification)
چندین عامل برای تصمیم گیری در مورد ویژگی های مدار مجتمع برای

استفاده در یک کارت هوشمند وجود دارد. برای مثال یک کارت CPU را در

نظر می گیریم. ساخت یک کارت حافظه اساساً زیر مجموعه مواردی است که در ادامه می آید. پارامترهای کلیدی در مورد ویژگی ها و خصوصیات یک تراشه موارد زیر هستند .
 نوع ریزپردازنده
 سایز Mask ROM
 نوع حافظه غیر فرار ( برای مثال EEPROM یا EPROM )
 اندازه حافظه غیر فرار
 سرعت ساعت ( خارجی و گاهاً به صورت اختیاری داخلی )
 پارامترهای الکتریکی ( ولتاژ و جریان )
 پارامترهای ارتباطی (همگام ، غیر همگام ، بایت ، بلاک )
 مکانیزم راه اندازی مجدد
 حالت Sleep ( جریان کم و در انتظار عملیات )
 پردازشگر کمکی ( برای مثال رمز نویسی کلید عمومی۱ )
از لحاظ عملی، کارخانه های سازنده نیمه هادی محدوده ای مشخص برای محصولات تولیدی خود دارند که در آن محدوده پارامترهایی که در بالا آمده است ، از پیشین تعیین و مشخص می شوند .

بنابراین وظیفه طراح انتخاب محصول مناسب برای کاربرد معین و مشخص است . همانطور که قبلاً اشاره شد ” امنیت ” از لحاظ عملی مقوله بسیار مهی است. بنابراین یک تراشه معین ممکن است نیاز به تجهیزات اضافی چه از لحاظ فیزیکی و چه از بابت تجهیزات منطقی داشته باشد .
ETSI ( موسسه استاندارد مخابرات اروپائیان ) استانداردهای جدیدی برای کمیته CEN TC224 وضع کرد. این استاندارد ها از استانداردهایی که ISO معین کرده است، بسیار دقیق تر هستند.
برای مثال ISO 7816-3 جریان کارت را تا ۲۰۰ میلی آمپر مجاز شمرده است ولی ETSI برای موارد معمولی ۲۰ میلی آمپر و برای کاربردی نظیر تلفن های همراه ۱۰ میلی آمپر را توصیه کرده است .

۳٫۱) خصوصیات کارت) Card specification )
خصوصیات یک کارت شامل پارامترهایی رایج موجود در بسیاری از کاربردهایی که از کارت های ISO ID-1 استفاده می کنند می شود .
 ابعاد کارت
 محل قرار گرفتن تراشه ( در کارت های تماسی )
 ماده کارشده در کارت ها ( برای مثال PVC ، ABS )
 علامت مغناطیسی ( اختیاری )

 هولوگرام یا عکس ( اختیاری )
 برجسته سازی ( اختیاری )
 پارامترهای محیطی
یک کارت هوشمند که مورد تایید ISO 7816 نیز می باشد باید استاندارد لازم برای شرایط فیزیکی

( ابعاد کارت ) و محل تماس را دشته باشد. محل قرار گرفتن تراشه موضوع بحثی بود که به خاطر بزرگی نوار مغناطیسی مشکلات زیادی به همراه داشت. کارت های فرانسوی اولیه ، ماژول IC را پایین تر از خط تقارن طولی کارت قرار می دادند که در نهایت محل قرار گرفتن امروزی توسط استاندارد تعیین شد .
محل جدید…………………………………..

 

 

بلافاصله بعد از پرداخت موفق میتوانید فایل کامل این پروژه را با سرعت و امنیت دانلود کنید

 

 

 

نقد وبررسی

نقد بررسی یافت نشد...

اولین نفر باشید که نقد و بررسی ارسال میکنید... “پایان نامه کارت های هوشمند”

پایان نامه کارت های هوشمند

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : 2358

پایان نامه کارت های هوشمند

قیمت : تومان25,000